3 MILLION VISITORS!
email me
LONG ISLAND'S
HOME COURT ADVANTAGE!
Tuesday 12/07/2021
5:00 PM Baldwin @ Farmingdale
5:00 PM Manhasset @ Sewanhaka
5:00 PM Westbury @ New Hyde Park
6:4 5PM Massapequa @ Garden City
7:00 PM Island Trees @ VS South
7:00 PM East Meadow @ Massapequa
7:00 PM Mepham @ Calhoun
7:00 PM Great Neck N. @ Lawrence
7:00 PM Hewlett @ Roslyn
WANTAGH TOURNAMENT
5:00 PM Wantagh vs Long Beach
7:00 PM VS North @ Clarke




Wednesday 12/08/2021
4:30 PM Carey @ Floral Park
5:00 PM VS Central @ Elmont
5:00 PM Hicksville @ Syosset
5:00 PM Great Neck S. @ Oyster Bay
5:00 PM East Rockaway @ Roosevelt
7:00 PM Port Washington @ South Side
7:00 PM Hempstead @ Lawrence
OYSTER BAY TOURNAMENT
5:00 PM Great Neck S. vs East Meadow
7:00 PM North Shore @ Oyster Bay

THURSDAY 12/9/2021
5:00 PM Hewlett @ VS South
5:00 PM Island Trees @ Mineola
7:00 PM Massapequa @ Plainview
7:00 PM Floral Park @ Freeport
WANTAGH TOURNAMENT
5:00 PM Consolation
7:00 PM Final
MACARTHUR TOURNAMENT
5:15 Herricks vs Division
7:00 PM Bellmore @ MacArthur







Friday 12/10/2021
5:00 PM Seaford 2 Hicksville
5:00 PM VS North @ Plainedge
7:00 PM Southside @ Oceanside
7:00 PM Wantagh @ Jericho
7:00 PM Roslyn @ Lynbrook
OYSTER BAY TOURNAMENT
5:00 PM Consolation
7:00 PM Final
MANHASSET TOURNAMENT
5 PM St. John’s Prep vs Port Washington
7:00 PM  Bethpage @ Manhasset
MAC ARTHUR TOURNAMENT
5:15 PM Consolation
7:00 PM Final

Saturday 12/11/2021
10:00 AM Mineola @ Clarke
11:30 AM Great Neck South @ Carey
12:00 PM Plainedge @ Lawrence
12:00 PM Farmingdale @ VS Central
12:00 PM Roosevelt @ Hempstead
1:00 PM Sachem North @ Hewlett
UNIONDALE 10 FOR 10 SHOWCASE
10:00 AM Mepham vs Floral Park
12:00 PM South Side vs Calhoun
2:00 PM Island Trees vs Jericho
4:00 PM Plainview vs Garden City
6:00 PM Wantagh @ Uniondale
​MANHASSET TOURNAMENT
2:00 PM Consolation
4:00 PM Final


Sunday 12/12/2021
UNIONDALE 10 FOR 10 SHOWCASE
10:00 AM Oceanside vs Lynbrook
12:00 PM Sewanhaka vs Friends Acad
2:00 PM Freeport vs Roslyn
4:00 PM Syosset vs Elmont
6:00 PM VS South @ Uniondale





Tuesday 12/7/2021
7:30 PM Pace @ Adelphi
LONG ISLAND CUP (CC)
​7:00 PM Suffolk CC @ Nassau CC













Wednesday 12/8/2021
7:00 PM East Stroudsburg @ Molloy
7:00 PM Farmingdale State @ Brooklyn
7:00 PM John Jay @ St. Joseph's
THE LONG ISLAND CUP (D1)
7 PM Hofstra @ Stony Brook TICKETS






Thursday 12/9/2021
7:00 PM Nassau CC @ Kingsborough CC
7:30 PM USMMA @ Baruch















Friday 12/10/2021
7:00 PM Old Westbury @ John Jay














Saturday 12/11/2021
12:00 PM Suffolk CC @ BMCC
2:00 PM Dominican @ Adelphi
3:00 PM Molloy @ Staten Island
3:00 PM Wesleyan @ Farmingdale State
6:30 PM Bryant @ Stony Brook




















Monday 12/13/2021
7:00 PM USMMA @ LIU

Tuesday 12/14/2021
6:30 PM C. Connecticut @ Stony Brook
​7:30 PM Goldey-Beacom @ Adelphi
8:00 PM Nassau CC @ Hostos CC

Wednesday 12/15/2021
7:30 PM Molloy @ Queens


Thursday 12/16/2021
7:00 PM William Patterson @ USMMA
7:00 PM ASA @ Suffolk CC




Saturday 12/18/2021
12:00 PM USMMA @ Purchase
1:00 PM Rockland CC @ Suffolk CC
2:00 PM Molloy @ Bloomfield
2:00 PM Farmingdale State @ Ramapo
3:00 PM Adelphi @ Nyack
6:30 PM St. Peter's @ Stony Brook
8:00 PM Hofstra @ Arkansas
MONTGOMERY C. TOURNAMENT
TBA Nassau CC vs TBA





Sunday 12/19/2021
2:00 PM Adelphi @ Bloomfield
MONTGOMERY C. TOURNAMENT
TBA Nassau CC vs TBA







Wednesday 12/22/2021
2:00 PM Stony Brook @ Florida
7:00 PM Hofstra @ Monmouth








Tuesday 12/28/2021
1:00 PM Amherst @ Old Westbury
4:00 PM St. Joseph's @ Baruch







Wednesday 12/29/2021
7:00 PM Hofstra @ William & Mary
THE CAPTAINS SHOOTOUT, VA
4:00 PM USMMA @ Christopher Newport











Thursday 12/30/2021
4:00 PM Old Westbury @ Baruch
4:00 PM St. Joseph's @ Medgar Evers
THE CAPTAINS SHOOTOUT, VA
TBA USMMA vs TBD
THE LONG ISLAND CUP (D2)
7:00 PM Adelphi @ Molloy




Friday 12/31/2021
12:00 PM Hofstra @ Elon
MASTER SCHEDULE
NCAA
NJCAA
Tuesday 12/7/2021
4:30 PM Leman Prep @ Portledge
6:00 PM Stony Brook @ St. Dominic
6:00 PM Freeport @ Kellenberg
6:15 PM Chaminade @ Commack
7:30 PM St. John's Prep @ St. Anthony's























Thursday 12/9/2021
4:15 PM LWA @ Portledge
7:00 PM Hills East @ LuHi















Friday 12/10/2021
7:00 PM Mattituck @ Stony Brook
7:15 PM LuHi @ Iona Prep
7:30 PM Christ The King @ Chaminade
BUFFALO/LI CHALLENGE
@ Holy Trinity
6:00 PM Hamburg vs St. Dominic
6:00 PM St. Joseph's vs SJB
7:45 PM St. Francis @ Holy Trinity







Saturday 12/11/2021
1:00 PM Long Beach @ Kellenberg
BUFFALO/LI CHALLENGE
@ Holy Trinity
12:00 PM St. Francis vs SJB
​1:45 PM St. Joseph's vs Holy Trinity
1:45 PM Nicholas vs St. Dominic











Sunday 12/12/2021
3:30 PM New Hyde Park @ St. Anthony's






Monday 12/13/2021
5:00 PM St. John's Prep @ St. Mary's

Tuesday 12/14/2021
4:30 PM St. Anthony's @ St. Francis Prep
6:00 PM St. Dominic @ Plainview


Wednesday 12/15/2021
7:00 PM Chaminade @ LI Lutheran
8:00 PM Stony Brook @ Portledge

Thursday 12/16/2021
7:30 PM Hills East @ Holy Trinity


Friday 12/17/2021
7:30 PM Clarke @ Kellenberg

Saturday 12/18/2021
12:30 PM Stony Brook @ Xavier
1:00 PM St. Dominic @ Commack
1:00 PM Holy Trinity @ Trenton, NJ
PUBLIC/CATHOILC CHALLENGE
1:00 PM Kellenberg vs Elmont
3:00 PM St. Anthony's vs Bay Shore
5:00 PM Chaminade @ Elmont
AMITYVILLE TOURNAMENT
TBA Uniondale vs Portledge
PSA SHOWCASE
5:30 PM LuHi vs Cardinal Hayes
BISHOP KEARNEY TOURNAMENT
TBA St. Mary's vs TBA

Sunday 12/19/2021
3:30 PM McClancy @ Holy Trinity
BISHOP KEARNEY TOURNAMENT
TBA St. Mary's vs TBA

Monday 12/20/2021
4:30 PM St. Dominic @ Sacred Heart

Tuesday 12/21/2021
6:00 PM Knox @ LuHi

Wednesday 12/22/2021
4:45 PM St. Anthony's @ Salesian


Thursday 12/23/2021
12:00 PM Chaminade @ Nazareth
5:30 PM St. Dominic @ Kennedy Catholic

Monday 12/27/2021
3:00 PM Holy Trinity @ St. Francis Prep

Tuesday 12/28/2021
2 PM Stony Brook School @ Chaminade
3:15 Regis @ Kellenberg
BALDWIN TOURNAMENT
​8:00 PM St. Dominic @ Baldwin
ARBY'S CLASSIC/TENNESSEE
7:00 PM LuHi vs Tennessee HS
WALT WHITMAN TOURNAMENT
TBA St. Mary's TBA

Wednesday 12/29/2021
TBA Holy Trinity @ Portledge
CENTER MORICHES TOURNAMENT
12:00 PM Stony Brook vs BBP
SHENENDEHOWA TOURNAMENT
8:15 PM St. Anthony's vs Albany Acad
SOUTH SIDE TOURNAMENT
2:00 PM Kellenberg vs Lynbrook
BALDWIN TOURNAMENT
​8:00 PM St. Dominic @ Baldwin
​ARBY'S CLASSIC/TENNESSEE
TBD LuHi vs TBD
WALT WHITMAN TOURNAMENT
TBA St. Mary's TBA

Thursday 12/30/2021
2:00 PM St. John's Prep @ Chaminade
​CENTER MORICHES TOURNAMENT
TBD PM Stony Brook vs TBD
​SHENENDEHOWA TOURNAMENT
8:15 PM St. Anthony's vs Ballston Spa
​SOUTH SIDE TOURNAMENT
TBD PM Kellenberg vs TBD
ARBY'S CLASSIC/TENNESSEE
TBD LuHi vs TBD

Friday 12/31/2021
ARBY'S CLASSIC/TENNESSEE
TBD LuHi vs TBD
Tuesday 12/7/2021
4:00 PM Deer Park @ Brentwood
4:15 PM Sachem East @ Copiague
5:00 PM Mt Sinai @ Newfield
5:30 PM Lindenhurst @ Bayport-BP
5:45 PM Smithtown East @ Bellport
5:45 PM Smithtown West @ Huntington
5:45 PM North Babylon @ Centereach
5:45 PM Hills East @ West Islip
5:45 PM Babylon @ Sayville
6:15 PM Miller Place @ Comsewogue
6:30 PM Chaminade @ Commack
6:30 PM Shoreham WR @ Mattituck
6:30 PM Eastport/SM @ Hampton Bays
6:45 PM Harborfields @John Glenn
6:45 PM Ward Melville @ Sachem North

Wednesday 12/8/2021
5:00 PM Connetquot @ William Floyd










Thursday 12/9/2021
4 PM Hampton Bays @ Shoreham WR
4:15 PM Mattituck @ Mt Sinai
4:30 PM Sachem North @ Miller Place
4:30 PM West Islip @ Babylon
5:00 PM Amityville @ Hills West
5:00 PM Wyandanch @ Bayport-BP
5:45 PM Eastport/SM @ Patchogue-Med
5:45 PM Ross @ Shelter Island
5:45 PM Southold @ Greenport
6 PM Smithtown Chr @ Bridgehampton
6:15 PM Kings Park @ East Hampton
6:15 PM Port Jefferson @ Pierson
6:15 PM Uniondale @ Deer Park
6:45 PM Harborfields @ Sayville
6:45 PM Hauppauge @ Comsewogue
7:00 PM Hills East @ LI Lutheran

Friday 12/10/2021
4:00 PM Bellport @ Hills East
4:30 PM Lindenhurst @ Central Islip
5:00 PM Copiague @ Smithtown West
5:15 PM Centereach @ Smithtown East
5:15 PM Huntington @ North Babylon
6:15 PM Ross @ Greenport
6:30 PM Ward Melville @ Longwood
6:45 PM Mattituck @ Stony Brook School
6:45 PM Connetquot @ Sachem East
7:00 PM Westhampton @ Southampton





Saturday 12/11/2021
11:45 AM Mt Sinai @ Central Islip
11:45 AM Rocky Point @ East Islip
1:00 PM Riverhead @ Center Moriches
1:00 PM Sachem North @ Hewlett
1:00 PM Bayport-BP @ Eastport/SM
1 PM St. Joseph By The Sea @ Amityville
2:00 PM Babylon vs John Glenn @ 
NASSAU COLISEUM
NASSAU/SUFFOLK

CHSAA
NASSAU/SUFFOLK
CHSAA
WARNING: If you plan to attend a game, call ahead and get COVID restrictions, which vary from school to school, and make sure you confirm the time and date of the game. There are additions and revisions almost daily and we don't always hear about them!