Monday 11/27/17
4 PM Martin Luther @ LWA











Wednesday 11/29/17
4:30 PM LWA @ Lehman Prep
5:30 PM Portledge @ Kew Forest








Thursday 11/30/17
4:30 PM Upper Room @ Knox
6 PM SJB @ Bay Shore
7:30 PM Sacred Heart @ St. Dominic
6 PM Portledge @ Chaminade




DECEMBER


















Saturday 12/2/17
12 PM Portledge @ Lawrence
2:30 PM LuHi @ Chaminade

























Monday 12/4/17
7:15 PM Carey @ St. Anthony's














Wednesday 12/6/17
4:30 PM Portledge @ Knox


Thursday 12/7/17
7:30 PM St. Anthony's @ Molloy

Friday 12/8/17
TBD Chaninade @ Burke Catholic
PORTLEDGE TOUNRAMENT
4:15 Lexington SFTD @ Portledge











Saturday 12/9/17
PUBLIC/CATHOLIC CHALLENGE
@ Elmont HS
​10 AM Calhoun vs Kellenberg
11:45 AM Garden C. vs St. Anthony's
1:30 PM VS North vs St. Dominic
3:15 PM Carey vs St. Mary's
5 PM Elmont vs Chaminade
PORTLEDGE TOUNRAMENT
TBD  TBD @ Portledge








Monday 12/11/17
4:30 PM Portledge @ Staten Island A

Tuesday 12/12/17
7PM St. Francis Prep @ St. Anthony's

Thursday 12/14/17
6 PM Portledge @ McClancy

Friday 12/15/17
7:30 PM Cardinal Hays @ Chaminade

Saturday 12/16/17
1 PM Chaminade @ Commack
FRED WILLIAM CLASSIC
@ Amityville HS
3 PM St. Anthony's vs Erasmus Hall  

Monday 12/18/17
6 PM Portledge @ Fordam Prep

Tuesday 12/19/17
7:15 PM Salesian @ St. Anthony's

Saturday 12/23/17
4 PM Chaminade @ St. Peters

Wednesday 12/27/17
5 PM Portledge @ Kennedy Catholic
HAGGERTY TOURNAMENT
@ Chaminade HS
5:30 PM Westbury vs Williamsville S.
7:30 PM Telecom. HS @ Chaminade

Thursday 12/28/17
HAGGERTY TOURNAMENT
@ Chaminade HS
5:30 PM CONSOLATION
7:30 PM FINAL

Friday 12/29/17
10 AM Portledge @ Smithtown East

Saturday 12/30/17
1 PM CBA, NJ @ St. Anthony's
MASTER SCHEDULE
LONG ISLAND'S HOME COURT ADVANTAGE!


























​Tuesday 11/28/17
6:30 PM SJB @ Roosevelt






Wednesday 11/29/17
OYSTER BAY TOURNAMENT
5 PM Glen Cove vs Great Neck South
7 PM  Oyster Bay vs Friends Acad
MACARTHUR TOURNAMENT
7:30 PM Bellmore vs Division





Thursday 11/30/17
7 PM CS Harbor @ Bethpage
MACARTHUR TOURNAMENT
5:30 PM Hjemly, Den. vs MacArthur





DECEMBER

Friday 12/1/17
4:30 PM Island Trees @ Hicksville
6:15 PM East Rockaway @ Mepham
6:15 PM John Glenn @ North shore
6:30 PM Syosset @ Calhoun
6:30 PM Roslyn @ East Meadow
6:30 PM Freeport @ Plainview
7:00 PM Herricks @ Clarke
7:00 PM Mineola @ Lynbrook
7:00 PM Long Beach @ Oceanside
MACARTHUR TOURNAMENT
5:30 PM CONSOLATION
7:30 PM FINAL




Saturday 12/2/17
12 PM Portledge @ Lawrence
4 PM VS South @ Sewanhaka
UPSTATE/DOWNSTATE
@ Uniondale HS
11 AM Scarsdale vs South Side
​ 1 PM  Mt. St. Michael vs Elmont
​ 3 PM New Rochelle vs St. Anthony’s
  ​5 PM Byram Hills vs Baldwin
  ​7 PM Middletown vs Uniondale
HEWLETT TOURNAMENT
1 PM Environmental Studies vs VSN
3 PM Brandeis vs VS Central
5 PM ML King @ Hewlett














Monday 12/4/17
7 PM Bellmore @ Malverne

Tuesday 12/5/17
4:30 PM Oceanside @ Hicksville
4:30 PM VS North @ W Hempstead
5:00 PM Lawrence @ Long Beach
6:15 PM Sewanhaka @ Westbury
6:30 PM Roslyn @ VS South
6:30 PM Harborfields @ Glen Cove
6:30 PM Plainview @ Syosset
7 PM Calhoun @ Clarke
7 PM Great Neck N. @ Massapequa
7 PM New Hyde Park @ Oyster Bay



















Saturday 12/9/17
PUBLIC/CATHOLIC CHALLENGE
@ Elmont HS
​10 AM Calhoun vs Kellenberg
11:45 AM Garden C. vs St. Anthony's
1:30 PM VS North vs St. Dominic
3:15 PM Carey vs St. Mary's
5 PM Elmont vs Chaminade























Monday 11/27/2017
5:45 PM Hauppauge @ Comsewogue


Tuesday 11/28/2017
4 PM Miller Place @ Smithtown West
6 PM Eastport/S Manor @ Northport
6 PM Greenport @ Mercy
6:15 PM Shelter I. @ Hampton Bays















Thursday 11/30/17
4 PM Hauppauge @ Hills West
5:45 PM SWR @ ESM
6 PM SJB @ Bay Shore
6:15 PM Mercy @ Hampton Bays
ISLIP TOURNAMENT
4:15 Pat Med vs West Babylon
6 PM Walt Whitman @ Islip

DECEMBER

​Friday 12/1/2017
4:15 PM Northport @ Smithtown E
4:30 PM Southold @ Babylon
5:45 PM Brentwood @ Smithtown W
5:45 PM Sachem East @ Bellport
5:45 PM Miller Place @ West Islip
5:45 PM Rocky Point @ Comsewogue
6 PM John Glenn @ North Shore
6:15 PM Port Jeff @ Smithtown Chr
KINGS PARK TOURNAMENT
​5:00 PM Huntington @ Commack
7:00 PM Plainedge @ Kings Park
EAST HAMPTON TOURNAMENT
5:15 PM Pierson @ Mattituck 
7:15 PM Mercy @ East Hampton 


Saturday 12/2/2017
12:00 PM ESM @ Westhampton
12:00 PM Hills West @ Millennium
12:45 PM Mt Sinai @ Port Jefferson
3:45 PM Ward Melville @ C. Islip
4:00 PM Bayport-BP @ Sachem N
6:30 PM Shelter Is @ Stony Brook
CONNETQUOT TOURNAMENT
4 PM Sachem N vs Bayport BP
6 PM W. Floyd @ Connetquot
ISLIP TOURNAMENT
3 PM CONSOLATION
5 PM CHAMPIONSHIP
KINGS PARK TOURNAMENT
5 PM CONSOLATION
7 PM CHAMPIONSHIP
EAST HAMPTON TOURNAMENT
5 PM CONSOLATION
7:15 CHAMPIONSHIP











































Friday 12/8/17
COACHES VS CANCER SHOWCASE
@ Sachem East HS
5 PM Ward Melville vs North Babylon
6:45 PM  Sachem East vs Newfield
@ Connetquot HS
5 PM Central Islip vs Deer Park
6:45 PM Lindenhurst vs Hills West

Saturday 12/9/17
COACHES VS CANCER SHOWCASE
@ Sachem East HS
10 AM Sachem N. vs Smithtown E.
11:45 AM Longwood vs Smithtown W.
1:30 PM Brentwood vs Hills East
3:15 PM William Floyd vs Huntington
5 PM Pat-Med vs Copiague
6:45 PM Commack vs Centereach
@ Connetquot HS
10 AM Connetquot vs West Islip
11:45 AM Bay Shore vs Bellport
1:30 PM Walt Whitman vs ESM
3:15 PM Northport vs West Babylon
5 PM Riverhead vs Comsewogue
NOVEMBER 2017








Saturday 11/25/17
Long Island Nets
7 PM @ Canton WATCH














Tuesday 11/28/17
LONG ISLAND NETS
11 AM vs Grand Rapids TICKETS



























DECEMBER

Friday 12/1/17
LONG ISLAND NETS
7 PM @ Canton WATCH



































Sunday 12/3/17
LONG ISLAND NETS
3pm vs RAPTORS 905 TICKETS




Wednesday 11/22/17
6 PM Brown @ Stony Brook


Saturday 11/25/17
2 PM Hofstra @ Sienna WATCH
2 PM New Jersey City @ Farmingdale
TBA Nassau CC Classic


Sunday 11/26/17
1:00 PM Assumption @ Molloy
1 PM LIU Post @ St. Anselm
2 PM Bucknell @ Stony Brook
TBA Nassau CC CLassic






Tuesday 11/28/17
7 PM Sara Lawrence @ St. Joseph's
7 PM USMMA @ Hunter






Wednesday 11/29/17
6 PM Medgar Evers @ Old Westbury
7 PM Shawnee State @ Stony Brook
7 PM Lehman @ Farmingdale St.
7 PM Goldey Beacom @ LIU Post
7 PM NYIT @ Concordia
7:30 PM Adelphi @ Queens




Thursday 11/30/17
7 PM Molloy @ Hofstra TICKETS
7:30 PM St. Joseph's @ Connecticut C
8 PM USMMA @ Sara Lawrence





DECEMBER





























































Wednesday 12/6/17
4:30 PM LWA @ Berkely Carroli


Thursday 12/7/17
7 PM Jesuit College Prep, Tx @ LuHi
PRESS
REPORTER
NASSAU/SUFFOLK
CHSAA