ALL-NASSAU COUNTY
PLAYER OF THE YEAR
JO-JO WRIGHT/UNIONDALE
***********​
MANU ALFORD - HOLY TRINITY
RENCE AREOLA - V​S CENTRAL
​ZAIRE BAINES - PORTLEDGE
MEKHI BECKETT - MEPHAM
POL CANALS - LWA
JAMES CAVALLARO - KELLENBERG
​DARIUS COLEMAN - ST. MARY'S
CHRISTOPHER CONNORS - ISLAND TREES
AHMAD CROWELL - MANHASSET
DAVID DEBUSSCHERE - CHAMINADE
TOM DECKER - FARMINGDALE
THOMAS DEMENEZES - LYNBROOK
JAMES DESIMONE - CLARKE
ALEX DOUGLAS - FRIENDS ACADEMY
​SPYRO DRENIS - ROSLYN
JORDEN EVELYN - UNIONDALE
COOPER FRANCIS - CHAMINADE
MIKELL HENRY - LAWRENCE
JEADON HUTCHINSON - ST. MARY'S
FRANKLIN INFANTE, EAST ROCKAWAY
PHIL LA ROSA - NORTH SHORE
MATT LINDENMAN - SYOSSET
KHALIL LONDON - ST. DOMINIC
LUKE LONG - GARDEN CITY
JONATHAN MALDONADO - ELMONT
CADEN MORA - PLAINEDGE
SEAN MURPHY - LOCUST VALLEY
JAMES O'CONNELL - WHEATLEY
JOE PERLOWSKI - PLAINVIEW
JAYDEN PIERRE - LUHI
JAHMIR PRIMER - PORTLEDGE
​JAYDEN REID - LUHI
​MARQIIS SAMUELS - EAST MEADOW
CHRIS STOKEL - CALHOUN
MICHAEL WARREN, JR - MALVERNE
JARED WEAKLEY - HOLY TRINITY
MAX WEINBERG - OYSTER BAY
RYAN WEISS - HEWLETT
ALL-COUNTY
ALL-COUNTY
LONG ISLAND'S BEST OF THE BEST!
The Best Nassau and Suffolk County Public, Private, and Catholic School Basketball Players From The 2020-21 COVID Basketball Season
ALL-SUFFOLK COUNTY
PLAYER OF THE YEAR
JORDAN RILEY/BRENTWOOD
**********
THOMAS BELL - SHOREHAM WADING RIVER
BRENT BLAND - HILLS WEST
JACOB BRANDLY - ST. JOHN THE BAPTIST
KEVONTI BROOMFIELD - BAY SHORE
PATRICK BURKE - SMITHTOWN WEST
ELIJAH CANADY - AMITYVILLE
JORDAN CARDENAS - BAY SHORE
MITCHELL CUMINGS - MT. SINAI
ANTHONY DALEY - DEER PARK
PRESTON EDMEAD - DEER PARK
DREW FEINSTEIN - PORT JEFFERSON
DAYRIEN FRANKLIN - CENTER MORICHES
JALYKE GAINES-WYATT - ST. ANTHONY’S
JACK GARSIDE - KINGS PARK
MYLES GODDARD - AMITYVILLE
LIAM GRAY - COMSEWOGUE
PAT HEALY - NORTHPORT
LEISAAN HIBBERT - HILLS EAST
MACAI JOHN - HAUPPAUGE
COLBY JORDAN - HILLS WEST
JADEN KEALEY - CENTER MORICHES
ROBBY KENNEDY - NORTHPORT
RASHAD LAWSON - MATTITUCK
XAVIER LEWIS - HILLS EAST
MAX LLEWELLYN - SAYVILLE
JOSH MANGUM - SMITHTOWN CHRISTIAN
MALACHI MOORE - COPIAGUE
ISAIAH RANDOLPH - BRENTWOOD
JAVIN RIDDICK - BELLPORT
BENJAMIN SHANK - WARD MELVILLE
AARON TALBERT - KNOX SCHOOL
DAKARI THOMAS - ST. ANTHONY’S
JUSTIN TURNER - EASTPORT SM
DEREK VARLACK - HILLS EAST
MIKE WELTON - ST. JOHN THE BAPTIST
LUKE WOODS - MATTITUCK